To dla nas ogromna radość móc przedstawić Państwu kolejny apartament w naszej ofercie. Tym razem zabierzemy Państwa na Warszawskie Filtry, do przestronnego 3 pokojowego mieszkania o powierzchni 93m2. Apartament mieści się na 4 piętrze przedwojennej kamienicy, przez co rozciąga się z niego przepiękny widok na nasz lokalny Manhattan. To jedno z niewielu miejsc w Warszawie, gdzie będziecie mogli wziąć kąpiel z widokiem na Pałac Kultury.  

Zdarzają się takie miejsca, w których od pierwszej chwili czujemy się wyjątkowo. To mieszkanie zdecydowanie takie jest i każdy, kto lubi wielkomiejski klimat,  poczuje się tu równie dobrze. Przestronne, wysokie wnętrza z widokiem na coraz to okazalszą panoramę nowoczesnej Warszawy, zdecydowanie przywodzą na myśl nowojorskie apartamenty z widokiem na Manhattan. Dodatkowo w tej chwili budowanych jest kolejnych 7 wieżowców w widocznej z okien okolicy, co zdecydowanie w najbliższym czasie jeszcze bardziej spotęguje to wrażenie. Przedwojenna kamienica, w której znajduje się ten apartament, szczęśliwie usytuowana jest tuż przy Warszawskich Filtrach, dlatego możemy mieć pewność, że ten piękny widok nigdy nie zostanie przysłonięty, a teren zajmowany przez Filtry, niczym Central Park da nam zawsze właściwą perspektywę do podziwiania panoramy miasta . 

Po gruntownej przebudowie i wielomiesięcznym remoncie mieszkanie składa się z przestronnego salonu, połączonego z jadalnią i kuchnia, a także z głównej sypialni z garderobą, dodatkowej sypialni, pokoju kąpielowego, drugiej toalety oraz pomieszczenia gospodarczego z pralnią. To wyjątkowa przestrzeń do życia, pozwalająca cieszyć się jednocześnie lokalizacją w centrum miasta, jak i zaciszem domowym. Projektując te wnętrza, staraliśmy się nadać im ponadczasowy charakter, a dzięki użytym materiałom, wyposażeniu i zastosowanym rozwiązaniom, podkreślić Warszawski wielkomiejski klimat eklektycznym stylem.

W naszej pracy zawsze przyświeca nam zasada, że jeśli jest coś, co przeszkadza,  a czego nie można się pozbyć, to należy to za wszelką cenę wykorzystać i zamienić w atut. Tak było w przypadku szybu wentylacyjnego, który znajduje się we wnętrzu widocznej powyżej białej zabudowy oddzielającej kuchnię od salonu. Wzbogaciliśmy jego mało zauważalną funkcję w lodówkę od strony kuchennej, dzięki czemu niska kuchenna zabudowa stanowi jednolitą spójną bryłę, a od strony salonowej wkomponowaliśmy w nią przeolbrzymi i podświetlany barek. W korytarzu prowadzącym od drzwi wejściowych do salonu, znajdują się także drzwi do dodatkowej toalety.

W przeciwległym końcu mieszkania znajduje się mniejsza z sypialni. Jednak w tym wypadku mniejsza, wcale nie oznacza mała. Na ponad 12 metrach umieściliśmy ogromną zabudowę garderobianą i 140-centymetrowej szerokości łóżko, a usytuowanie jej w znacznym oddaleniu od części dziennej i głównej sypialni, daje wyjątkowe poczucie intymności i spokoju. Każdy, kto choć raz spędzi w niej noc, z przyjemnością będzie wspominać moment przebudzenia i widok przez okno wprost na Pałac Kultury.

Główna sypialnia w tym apartamencie to prawdziwa enklawa spokoju. To jedyne pomieszczenie w całym mieszkaniu, którego duże balkonowe okno umieszczone jest od strony bardzo zielonego i zadrzewionego dziedzińca, oczywiście za oknem znajduje się też balkon. Takie rozmieszczenie daje niezastąpioną ciszę i widok z okna, który dla równowagi uspokaja szumem drzew. Sypialnia, posiada także olbrzymią garderobę, wyposażoną w różnego rodzaju przyborniki i rozwiązania ułatwiające segregowanie ubrań. To miejsce to skarb i dlatego właśnie, wejście do niej ukryliśmy w zabudowie meblowej od strony salonu.  

Stawiamy, że niewiele jest miejsc w Warszawie, gdzie można wziąć kąpiel z widokiem na Pałac Kultury. Ten 10-metrowy pokój kąpielowy zdecydowanie to umożliwia, bo wyposażyliśmy go w wolnostojącą wannę, tak umiejscowioną, aby w trakcie kąpieli możliwe było podziwianie panoramy miasta. Dla spieszących się jest także duży prysznic z deszczownicą. Dla pełnej przyjemności w całym pomieszczeniu podgrzaliśmy podłogę. Jesteśmy przekonani, że w tym miejscu nawet ci, którzy wolą prysznic od wanny - zmienią zdanie.

Jak w przypadku wszystkich naszych apartamentów i ten przeszedł gruntowną przebudowę i wielomiesięczny remont. Apartament jest w pełni wyposażony we wszystkie potrzebne i wysokiej klasy nowe sprzęty i gotowy do zamieszkania. Przedwojenna kamienica nie posiada windy, jednak po odnowieniu fasad, co ma nastąpić w najbliższych latach, niewątpliwie stanie się największą ozdobą dzielnicy. W pierwszej kolejności przewidziane jest doprowadzenie światłowodów do wszystkich mieszkań, co nastąpi w najbliższych tygodniach i będzie połączone z remontem i rewitalizacją klatek schodowych. Do mieszkania przynależy także piwnica z oknem. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kontaktu poprzez formularz kontaktowy umieszczony poniżej.

Zespół projektantów, którzy pracowali nad tym wyjątkowym wnętrzem

Marika Jóźwiak
Architekt
Niezwykle doświadczony inżynier architekt do zadań specjalnych. Dodatkowo, jako dyplomowana malarka, jest nałogową przemytniczką sztuki do architektury. To dzięki niej, nasze projekty są unikatowe, a prace skutecznie realizowane. 
Marcelina Dziudziel
Architekt wnętrz
Dyplomowana pani architekt, która pomimo młodego wieku, swoim doświadczeniem i talentem, jest w stanie zawstydzić niejednego. Niezrównana mistrzyni planowania i wykreślania dokumentacji, bez której nawet nasi fachowcy, kręciliby się w kółko.
Michał Bonikowski
Projektant
Projektant wzornictwa przemysłowego, który całym swoim doświadczeniem i zamiłowaniem do precyzji, skutecznie dba o detale, spójność i konsekwentną realizację naszych projektów.