Z przyjemnością przedstawiamy Państwu przestronny, trzypokojowy apartament, mieszczący się w samym centrum Mariensztatu. Ciche i słoneczne wnętrze, wykonane z dbałością o najmniejsze detale w pełni oddaje artystyczny charakter dzielnicy oraz pozwala się cieszyć bliskością Krakowskiego Przedmieścia i bulwarów wiślanych. Dla nas to kwintesencja Warszawskiego, Starego Miasta. 

Decyzję o wyborze tej nieruchomości do realizacji, podjęliśmy zafascynowani zarówno jej potencjałem, jak i jej położeniem. U zbiegu ulic Bednarskiej i Dobrej w historycznym budynku starego Hotelu Bawarskiego, odnaleźliśmy kwintesencję Warszawskiego Starego Miasta. Mieszkanie posiada piękne widoki z okien. Od strony południowo-zachodniej na panoramę charakterystycznej małomiasteczkowej zabudowy Mariensztatu i równie piękny na skwer Radiowej Rodziny Matysiaków, od strony północno-wschodniej. Ta lokalizacja, pozwala na nieograniczone czerpanie przyjemności obcowania z tym, co w Warszawie jest najpiękniejsze i co bez wątpienia również docenicie. Stare Miasto, Wisła i zieleń.

Pomimo, że zastaliśmy tę nieruchomość w strasznie opłakanym stanie, to w pięknym lipcowym świetle, była dla nas jak nieoszlifowany diament. Widoczny z okna budynek szkoły muzycznej im. Fryderyka Chopina, przywitał nas dźwiękami Nocturne op.9 No.2, które razem ze słońcem wypełniły zdewastowane i długo zaniedbywane wnętrze. Nie mieliśmy wyjścia, to była miłość od pierwszego spotkania. Bardzo zleżało nam na przeniesieniu na projekt, tej szlachetności, którą wtedy poczuliśmy, oraz na wydobyciu potencjału i zakurzonego piękna, które od lat drzemało w tym miejscu. Wszystko to, pochłonęło wiele energii, czasu i cierpliwości, by mogło rozbłysnąć już swoim, a nie odbitym światłem, ale wiemy, że było tego warte.

Jakość wykończenia, to dla nas najważniejszy aspekt w realizacji każdego projektu. W tym przypadku, postawiliśmy na ponadczasowe materiały, które podobnie jak okolica w której znajduje się ten apartament, z czasem patynują się najpiękniej. Perfekcyjnie wykonany dębowy parkiet na specjalne zamówienie, o niestandardowym rozmiarze, ułożony we wzór francuskiej jodły, stanowi idealne tło dla przedmiotów w większości zaprojektowanych specjalnie dla tego wnętrza. Bez najmniejszych podziałów, rozciąga się na przestrzeni całego mieszkania, potęgując wrażenie przestrzeni. Kolejnym szlachetnym materiałem, wykorzystanym w tej realizacji jest brąz. Wykonane z niego elementy zabudowy kuchennej czy stelaże mebli, idealnie współgrają z prostotą form, uwypuklając ich jakość i styl. Ściany ozdobiliśmy obrazami i grafikami w większości zainspirowanymi tym miejscem.

Po przekroczeniu drzwi mieszkania, przywita Państwa przestronny, starannie zaprojektowany przedpokój. Ściana w kolorze indygo, umieszczona na jego końcu, idealnie kontrastuje z metalową listwą, umieszczoną u jej dołu, a wszystko to znakomicie dopełnia miodowy odcień dębowej podłogi.

Ukryte w tej ścianie drzwi, prowadzą do łazienki wyposażonej w sporej wielkości prysznic z deszczownicą. Duże lustro przy wejściu do apartamentu, powiększa już i tak dużą przestrzeń, a fragment ceglanej ściany stanowi ukłon w stronę historycznego rodowodu budynku. Rozkład pomieszczeń, jak i układ mieszkania względem stron świata w naturalny sposób dzieli je na dwie części, dzienną i nocną. Po lewej stronie, tuż za 3 metrowymi ażurowymi drzwiami, znajduje się blisko 35 metrowa kuchnia połączona z częścią jadalną i wypoczynkową. Po prawej zaś, przytulna stylowa sypialnia z olbrzymią zabudową garderobianą oraz pokój relaksu, nazywany przez nas "molowym". 
Oferowane przez nas mieszkanie, jest w pełni wyposażone, zarówno w meble, oświetlenie  widoczne powyżej. Znajdziecie w nim także, wszystkie potrzebne sprzęty AGD, lodówkę, zamrażalnik, zmywarkę czy piekarnik. Na półwyspie znajduje się płyta indukcyjna oraz wysuwany z blatu pochłaniacz. W salonie natomiast, wśród obrazów ukrywa się 55 calowy telewizor Samsung The Frame, który z powodzeniem będzie pełnił rolę jednego z nich, w chwilach gdy postanowicie z niego nie korzystać. W przedpokoju zaś, tuż za ceglaną ścianą, odnajdziecie dużą zabudowę, skrywającą pralkę oraz oddzielną suszarkę do ubrań.
W mieszkaniu został przeprowadzony generalny remont wszystkiego. Od stropu poniżej do stropu powyżej, całość została na nowo zbudowana. Także instalacje, elektryczna, grzewcza i hydrauliczna zostały wymienione na nowe. Wierzymy, że te wnętrza dadzą Wam tyle radości i satysfakcji, ile nam dały prace nad nimi. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych zakupem tego wyjątkowego apartamentu, na dni otwarte. W ich trakcie, z przyjemnością opowiemy Państwu historię tego miejsca tak, byście i Wy mogli poczuć się jej częścią. 

W razie dodatkowych pytań, zapraszamy do skorzystania z formularza znajdującego się poniżej.

Sprzedaż bez pośredników z możliwością negocjacji ceny.  Zespół projektantów, którzy pracowali nad tym wyjątkowym wnętrzem

Marika Jóźwiak
Architekt
Niezwykle doświadczony inżynier architekt do zadań specjalnych. Dodatkowo, jako dyplomowana malarka, jest nałogową przemytniczką sztuki do architektury. To dzięki niej, nasze projekty są unikatowe, a prace skutecznie realizowane. 
Marcelina Dziudziel
Architekt wnętrz
Dyplomowana pani architekt, która pomimo młodego wieku, swoim doświadczeniem i talentem, jest w stanie zawstydzić niejednego. Niezrównana mistrzyni planowania i wykreślania dokumentacji, bez której nawet nasi fachowcy, kręciliby się w kółko.
Michał Bonikowski
Projektant
Projektant wzornictwa przemysłowego, który całym swoim doświadczeniem i zamiłowaniem do precyzji, skutecznie dba o detale, spójność i konsekwentną realizację naszych projektów.